سود شرکت سامسونگ 39 درصد سقوط کرد

سود شرکت سامسونگ 39 درصد سقوط کرد

 

 

 

این روز ها اخبار پخش شده از شرکت سامسونگ حاکی از آن است که شرکت سامسونگ از کاهش 39 درصدی سود خالص خود در سه ماهه اول سال 2015 خبر داد. کارشناسان علت این امر را عرضه آیفون جدید با نمایشگر بزرگتر می‌دانند.


به گزارش خبر گزاری ها ، این وضعیت زنگ خطر را برای سامسونگ به صدا درآورده که شاهد نصف شدن درآمدش از محل فروش گوشی های همراه در مقایسه با یک سال قبل است.


سود خالص سامسونگ در سه ماهه منتهی به ماه مارس برابر با 4.63 تریلیون وون یا 4.35 میلیارد دلار بوده است. حال انکه این رقم در مدت مشابه سال قبل برابر با 7.49 تریلیون وون است. سامسونگ خود سود خالص خود را برای این بازه زمانی سه ماهه برابر با 4.97 تریلیون وون پیش بینی کرده بود.


کاهش اقبال نسبت به گوشی‌های گالکسی سامسونگ هم در این زمینه بی تاثیر نبوده است. درآمد این گوشی‌ها در سه ماهه اول سال 2015 تنها 2.74 تریلیون وون بوده ، حال آنکه این رقم در سه ماهه اول سال 2014 برابر با 6.43 تریلیون وون اعلام شده است.


نکته جالب این است که طی مدت یاد شده سامسونگ گوشی‌های بیشتری در مقایسه با اپل فروخته، اما اقبال خوب به گوشی‌های پرچمدار رقبا و به خصوص آیفون در مجموع به ضرر سامسونگ تمام شده است. تحلیل گران تعداد گوشی‌های هوشمند فروخته شده توسط سامسونگ طی این مدت را حدود 81 میلیون واحد گوشی برآورد می کنند

 

لطفأ نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص بهتر و مفید تر شدن مطالب و محتویات سایت از  طریق بخش نظرات اعلام نمایید .