رقابت گوشی های نسل آینده در چه زمینه ای است؟

رقابت گوشی های نسل آینده در چه زمینه ای است؟

 

 

 


در مورد نسل آینده تلفن های همراه و همچنین طراحی آنها بین طراحان موبایل بحث های زیادی مطرح است . در این باره مدیر تیم طراحی موبایل مایکروسافت که سال‌هاست در این شرکت فعالیت می‌کند، در مورد آینده طراحی موبایل می‌گوید طراحی صنعتی یکی از مهم‌ترین امتیازات یک گوشی هوشمند است که علاوه بر زیبایی و قابلیت کاربری، روی فروش و محبوبیت یک برند هم تاثیر می‌گذارد.


به گزارش خبر گزاران ، پیتر گریفیث یکی از کارمندان برجسته مایکروسافت است که معمولا ایده‌هایش به صورت عملی در محصولات شرکت مایکروسافت اعمال می‌شود.


یکی از مهم‌ترین ایده‌‌های وی در زمینه طراحی گوشی‌های سری لومیا، ساخت گوشی‌های این برند در نسخه‌‌‌های رنگی بود. اگرچه تقریبا همه گوشی‌های ویندوز فونی با بدنه پلاستیکی ساخته می‌‌شوند، اما رنگ یکی از مهم‌ترین دلایل فروش این گوشی‌‌ها به شمار می‌رود.


وی در مصاحبه‌ای با سایت winbeta می‌گوید: هنگامی که صحبت از خلوص در طراحی صنعتی می‌شود، ناخودآگاه استفاده از مواد با بهترین کیفیت در طراحی گوشی‌های سری لومیا از هر چیز دیگری مهم‌تر به نظر می‌‌رسد و می‌توان تضمین کرد که همه چیز به بهترین نحو ممکن ساخته شده است. از دیدگاه دیجیتال، ویندوزفون دارای رابط گرافیکی خالص با ظاهری رضایت‌بخش است و از نظر تجربه کاربری، تیم ما دقت زیادی به مساله‌ ارتباط بین انسان و فناوری دارد. این طراحی به افراد کمک می‌کند تا کارهای مورد نظر خود را انجام دهند و فناوری به نوعی در خدمت زندگی انسان قرار می‌گیرد. این فلسفه کمک می‌کند تا بازدهی مردم بالاتر رود و این یک فلسفه انسانی است.


وی در ادامه می‌گوید: از یک دیدگاه پیشرفته‌تر، ما در یک جریان پیوسته‌ فناوری هستیم که آرام نمی‌گیرد. در این بین، برخی از فناوری‌ها ارزش بسیاری پیدا می‌کنند و برخی نیز به سادگی کنار گذاشته می‌شوند. پس باید روی مباحثی که ارزش دارد و مشتریان‌مان می‌خواهند، تمرکز کنیم.


وی درباره پیوستگی بخش خدمات و دستگاه‌های نوکیا به مایکروسافت و همکاری بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار در ساخت گوشی‌های هوشمند می‌گوید: البته پیش از این ارتباط خوبی بین مایکروسافت و تولیدکننده سخت‌افزار برقرار بود. فراموش نکنید که مایکروسافت چندین سال به تولید گوشی‌های ویندوز موبایل مشغول بوده و هم‌اکنون که در قالب یک شرکت فعالیت می‌کند بدون تردید راه‌های بهتر و بیشتری برای تعامل وجود دارد.


وی درباره نقش کلیدی گوشی‌های هوشمند در گسترش گجت‌های پوشیدنی می‌گوید: قدرتمندترین وسیله‌ فناورانه‌ای که به همراه خود حمل می‌کنیم، گوشی هوشمند است. مردم خواهان مکملی برای گوشی‌های هوشمند خود هستند. چیزی که کوچک‌تر و کمی ضعیف‌تر باشد و اینجا است که نحوه ارتباط بین گوشی‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی اهمیت می‌یابد. از سوی دیگر ارایه ابزارهای پوشیدنی همچون دست‌بند و ساعت، نه تنها حمل و نقل گوشی‌های موبایل را راحت تر کرده بلکه از نگه داشتن گوشی در دست و احتمال سرقت آن جلوگیری می‌کند.

 

 

لطفأ نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه بهتر و مفید تر شدن مطالب و محتویت سایت از طریق بخش نظرات اعلام نمایید .


چاپ