آغاز به کار اولین دامنه اینترنتی با خط فارسی

آغاز به کار اولین دامنه اینترنتی با خط فارسی

 

طی خبر های انتشار یافته از طریق خبرگزاری های معتبر کشود دامنه اینترنتی با خط فارسی که از پایان هفته گذشته فعال شده است اولین دامنه سطح بالای (TOP LEVEL DOMAIN TLD) چندزبانه با رسم الخط فارسی با عنوان دات بازار (بازار) به زبان های فارسی، عربی و اردو است.

 

ماهیت اصلی دامنه های دات بازار ایجاد تجارت الکترونیک و درگاه های آنلاین نوین برای بازاری با جمعیت بیش از 500 میلیون کاربر است.

 

 یکی از مهم ترین تفاوت های این دامنه فراهم آوردن امکان جدیدی برای صاحبان برند های مختلف است. این دامنه به افزایش آگاهی عمومی و شناخت برند با نام های معنی دار و ماندگار برای مخاطبان محلی کمک می کند.

آدرس های اینترنتی جدید دات بازار به علت نزدیکی ارتباط زبانی و همخوانی دامنه ها با جست وجو های مرتبط در موتورهای جست وجو نظیر گوگل، بینگ و یاهو کمک می کند اطلاعات دقیق تر و قابل استفاده تری در اختیار کاربران قرار بگیرد.

 

دامنه های دات بازار را می توان از طریق ثبت کنندگان تایید شده توسط (I(I nternet Corporation for Assigned Names & Numbers ICANN و خرده فروش های تایید شده در وب سایت Http://dotbazaar.net /accredited_registrars ثبت و خریداری کرد.

 

 

لطفأ نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص بهتر و مفید تر شدن مطالب و محتویات سایت از طریق بخش نظرات اعلام نمایید .


چاپ