سازمان IT از برنامه نویسان اندروید و جاوا حمایت می کند

سازمان IT از برنامه نویسان اندروید و جاوا حمایت می کند

 

 

 


معاون وزیر ارتباطات گفت: سازمان فناوری اطلاعات برنامه‌هایی را برای ارائه‌ی دوره‌های جاوا و اندروید به برنامه‌نویسان دارد.
به گزارش خبرنگاران ، نصرالله جهانگرد در حاشیه مراسم اختتامیه مسابقه ایده‌پردازی و برنامه‌نویسی ابزارهای هوشمند که صبح امروز در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، درباره‌ی آموزش مهارت‌های اپلیکیشن‌نویسی به دانشجویان اظهار کرد: سازمان فناوری اطلاعات به این نتیجه رسیده است که دو برنامه اندروید و جاوا می‌تواند در مهارت‌های اپلیکیشن‌نویسی موثر باشد و خوب است که این دو برنامه در برنامه‌های آموزشی دانشجویان برنامه‌نویسی قرار بگیرد.


وی افزود: از دانشگاه‌های کامپیوتر خواسته‌ایم که این دو درس را به برنامه‌های آموزشی خود اضافه کنند و همچنین با دانشگاه صنعتی شریف همکاری‌هایی انجام شده است که این دوره‌های آموزشی در کشور با هزینه‌های پایین راه‌اندازی شده و در اختیار دانشجویان رشته‌های مرتبط قرار گیرد.


معاون وزیر ارتباطات همچنین خاطر نشان کرد: ظرفیت این دوره‌ها پیش‌بینی شده است و تنها کاری که سازمان فناوری اطلاعات در این رابطه در حال انجام است، این است که از بخش‌های مختلف مثل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و مراکز آموزشی برای برگزاری این دوره‌ها کمک بگیرند، زیرا در حال حاضر چندین هزار دانشجوی فارغ‌التحصیل رشته‌های نرم‌افزار و کامپیوتر وجود دارد که باید این دوره‌ها به صورت وسیع برای آنها برگزار شود.


جهانگرد همچنین اظهار کرد: جای دادن دو درس اندروید و جاوا در برنامه‌های درسی دانشگاه‌ها باید بررسی شده و ارزیابی شود که آیا قدرت جایگیری در قالب واحد‌های دانشگاهی را دارد یا خیر.


وی همچنین درباره‌ی برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات جهت ارتقاء جایگاه ایران در زمینه‌ی فناوری در جهان گفت: با پیش‌بینی‌هایی که در حال انجام است به نظر می‌رسد که گزارش‌های جدیدی که از وضعیت فناوری اطلاعات در کشور ارائه شود وضعیت بهتری را نشان خواهد داد.

 

 

لطفأ نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص بهتر و مید تر شدن مطالب و محتویات سایت از طریق بخش نظرات اعلام نمایید .