آموزش طراحی وب (قسمت چهارم)

فهرست مطالب این قسمت:

  • چگونگی نام گذاری و گروه بندی المان ها یا تگ های یک صفحه html

  • کاربرد گروه بندی و نام گذاری تگ ها

  • تقسیم بندی صفحه به چند بخش مختلف

  • استایل دهی چیست و چگونگی اعمال استایل به صفحات وب

     

آموزش طراحی وب (قسمت سوم)

  • شروع طراحی یک صفحه وب

  • آشنایی با HTML , CSS و ساختار آنها

  • چگونگی کد نویسی یک صفحه وب استاندارد

فهرست مطالب این قسمت : 

 

1-   نرم افزار های مورد نیاز dreamweaver , notpad++ , photoshop , web browsers , web server

2-   چگونگی کار با نرم افزار های طراحی وب

3-   ایجاد یک صفحه وب با استفاده از html

 

آموزش طراحی وب (قسمت دوم)

محتویات آموزش :

1- انواع وب سایت ها
2- زبان های برنامه نویسی وب
3- نیازمندیهای طراحی وب

 

انواع وب سایت ها

وب سایت ها به طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند:

آموزش طراحی وب (قسمت اول)

مقدمه

امروزه داشتن یک وب سایت برای افراد ، سازمانها ، شرکت ها و ... دیگر به یک ضرورت  تبدیل شده است. اگر در گذشته میخواستید یک وب سایت را راه اندازی نمایید باید وقت و هزینه زیادی را برای طراحی و راه اندازی وب سایت هزینه می کردید اما امروزه این کار با سرعت بیشتر و هزینه کمتری امکان پذیر است.

تولید نرم افزار های مختلفی که برای طراحی آسان و سریع یک وب سایت ایجاد شده اند دستیابی به این امر را راحت و آسان نموده اند.

در این آموزش سعی نموده ام به صورت مرحله به مرحله چگونگی طراحی و پیاده سازی یک وب سایت را آموزش دهم.

انواع مختلف وب سایت را از جهت تکنولوژی به دو دسته کلی استاتیک (ایستا) و داینامیک (پویه) میتوان تقسیم کرد.

روانشناسی رنگ ها در وب

رنگ ها می توانند حس های زیادی را منتقل کنند در طراحی یک پروژه خیلی مهم است که بدانید که رنگ ها چه تاثیری می تواند در انتقال پیغام شما داشته باشند.

 شما حتما در مورد انتخاب رنگ های سرد و گرم برای رنگ دیوار اتاق یا هنگام استفاده از تن سایه های سرد و گرم در هنگام گریم چهره، شنیده اید.

آیا می دانید که رنگ ها معنای بیشتری به همراه دارند؟

طراحان وب یا همان معماران وب

همه ما دیدی کلی از حرفه مهندسان معمار و آرشیتکت ها داریم. آنها ساعت ها با نرم افزار CAD،در ها، پنجره ها و دیوار ها را روی پلن های سطحی، طراحی می کنند.

اما بعد از آشنایی با وظایف یک مهندس معمار و شباهت قابل توجه و متقاعد کننده، این برداشت از این موضوع به وجود می آید که، طراحان وب هم به نوعی مهندس معمار هستند.

رفع مشکل پورت 80 در ویندوز

پورت 80 یکی از پورت های مهم کامپیوتر می باشد که کهربرد آن بیشتر در زمینه اتصالات اینترنت است. اگر شما یک توسعه دهنده php یا یک طراح وب باشید حتما برای اجرای برنامه های نوشته شده با php نیاز به یک سرور وب Apache خواهید داشت. این سرور وب برای اجرا نیاز به پورت 80 رایانه شما دارد.

گاهی اوقات اتفاق می افتد که این پورت توسط برنامه دیگری اشغال میشود (خصوصا در ویندوز 8) و اجازه اجرای وب سرور apache را نمیدهد و در پاره ای موارد این پورت توسط برناه های سیستمی ویندوز 8 اشغال میشود که متوقف کردن این برنامه ها باعث بروز مشکلاتی برای سیستم می شود و لذا در بین راه های موجود برای برطرف کردن این مشکل بهترین راه میتواند تغییر پورت اجرای apache از 80 به 8080 باشد.

تایپو گرافی چیست

تایپو گرافی واژه ایست که امروزه در مجامع هنری و گرافیکی بسیار شنیده می شود و در واقع میتوان آن را به نوعی رنگ و لعاب دادن به متن های نوشتاری معنی کرد.

از سوی دیگر تایپوگرافی باید به گونه ای باشد که متن از حالت فونت بودن خود خارج شود و تقریبا به شکل یک تصویر درآید.

در زمینه طراحی صفحات وب تایپوگرافی نیز همین معنی را میدهد و برای پیاده سازی آن در وب از کد های css استفاده می شود.

css3 بیشترین قابلیتها را برای استفاده در تایپوگرافی متون در نظر گرفته است.

ابزاری برای کاهش حجم فایلهای png برای وب

برای کاهش تصاویر و بهینه سازی آنها برای استفاده در صفحات وب ابزار ها و روش های مختلفی وجود دارد در این مطلب قصد معرفی یک ابزار برای بهینه سازی فایل ها تصویری با فرمت png را دارم. این ابزار که TinyPNG نام دارد فایل های png را با حفظ transparency بهینه سازی میکند بدون اینکه کیفیت تصویر کاهش چشمگیری داشته باشد.

در این ابزار تصویر را میتوانید با استفاده از قابلیت drag and drop به برنامه داده و برنامه فایل کم حجم را به شما تحویل میدهد. ابزار TinyPNG گاهی اوقات تا 50 درصد حجم فایل شما را کاهش میدهد.

ساده گرایی در طراحی وب

 ساده‌گرایی یا مینیمالیسم یکی از مکاتب هنری است که بعد از جنگ جهانی دوم شکل گرفت. در این مکتب اساس کار بر سادگی و خلاصه بودن طرح، رنگ و اجزا استوار است. مینیمالیسم بر تمام رشته های هنری تاثیر گذاشت و طراحی وب نیز از این گرایش بی بهره نمانده است و یکی از سبک های محبوب کاربران به شمار می‌آید. سادگی و بی‌آلایشی از جمله خصوصیات مینیمالیسم است که در محیطی خالی از پیچیدگی، عناصر اصلی را در دسترس شما می گذارد، کاربر به راحتی به آنچه می خواهد می رسد و همه چیز در محیطی ساده در دسترس است.

زیر مجموعه ها

© 2018 web-2.ir, All Right Reserved